Bir çok deniz tutkunu daha çok denizle iç içe olabilmek için eğitimlere katılıyor hatta kaptan olabilmek sınavlara giriyor. Tanıdıklarının tekneleri varsa bu sayede denize açılıyor fırsat bulanlar yelken yarışlarına katılıyorlar. Maddi durumu iyi olanlar ise tüm masrafları göze alarak kendilerine bir tekne alıyorlar, maddi durumu yeterli olmayanlar veya vakitleri kısıtlı olanlardan cesaretlerini toparlayabilenler yıllık tatillerinin bir kaç haftasını tekne kiralayarak geçirmeye çalışıyorlar...

RotaDeniz yukarıda bahsettiğim tüm profilde deniz tutkunları ve yelkenciler için yol gösterici, eğitici ve daha da önemlisi İnternet üzerinden sürekli erişebilinen bir kaynak olma vizyonu ile kurulmuş bir sitedir.

Günümüzde denizcilik üzerine bir çok kitap ve dergi vardır, hatta aylık dergiler denizciliğin nispeten dar bir kesime hitap etmesine rağmen oldukça çeşitlidir ve güncel bilgilerden tutunda çeşitli eğitimlere ve röportajlara kadar deniz tutkunlarının tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar.

Bir çok bilginin kitaplarda ve dergilerde olmasına rağmen sürekli yanımızda taşımamız mümkün değildir, hele teknede hem yer sıkıntısı hem de ağırlık... Bundan dolayı limitli sayıda kitapları ve en fazla birkaç dergiyi yanımıza alırız. RotaDeniz tüm bilgileri yanınızda taşıyabileceğiniz, telefonunuzdan, tablet bilgisayardan bile rahatlıkla girip anında bilgilere ve yazılara ulaşmayı sağlamak vizyonu ile kurulmuştur.

RotaDeniz'in Vizyonu

Tüm deniz tutkunlarına kendilerini daha da geliştirebilecek içerikleri sunarak Türkiye'deki aktif denizcilerin sayısını arttırmak ve Türkiye'yi denizcilikte ve deniz turizminde Avrupa ve Orta Doğudaki en önemli ülkesi konumuna taşımak.

RotaDeniz'in Misyonu

İnternet üzerinden sürekli ve ücretsiz erişebilinen, Türkçe yazılmış, pratik, kolay okunan ve anlaşılan, resim ve video ile zenginleştirilmiş içerikleri tüm deniz severlere sunmak; denizcilik ve yelken sporu ile ilgili Türkiye'deki önemli bir içerik sağlayıcısı konumuna gelmek.

 

Her türlü soru, yorum veya önerileriniz için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adlı e-posta adresine posta atabilirsiniz. İçeriklerle ilgili güncelleme veya düzeltme gereği olduğunu düşünüyorsanız lütfen yine Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   e-posta adresine posta atabilirsiniz.

 

2012-2013  © Copyright RotaDeniz. Her hakkı saklıdır.