Makaleler

Marintürk - Gazozuna Kapışalım

 

Marinturk marinalarında bağlı bulunan yelkenli tekneler için hem İstanbul hem de Göcek’te “Gazozuna Kapışalım” Yelken Etkinlikleri düzenlendi.

 

GÖCEK:

“GAZOZUNA KAPIŞALIM”  YELKEN ETKİNLİKLERİ MARINTURK GÖCEK’DE 30 HAZİRAN PAZAR GÜNÜ BAŞLADI.

 

Göcek’te Çamlıca gazozları sponsorluğu ile düzenlenen Gazozuna Kapışalım yelken etkinliği Hakem Ali Osman Ayan’ ın brifingi ile başladı. 11 tekne katılımı ile Göcek Exclusive Marina’dan start alan tekneler Göcek adasını iskelesinde bırakarak Bayrak Adası’nın etrafında bir tur atarak yarışı tamamladı.

Destek sınıfı handikap uygulamasına göre derecelendirilen heyecanın ve müthiş mücadelenin yer aldığı etkinlikte 57 dakika gibi kısa bir sürede yarışı tamamlayan, 2011 yılı birincisi Mustafa GENÇASLAN ve ekibi, First Lady teknesi ile bu yılki ilk yarışın da birincisi oldu.

Penola teknesinin ikinci ve Bumble teknesinin üçüncü olduğu dostluk ve kardeşlik içerisinde geçen kapışalım etkinliği, Göcek Exclusive Marina teras katında barbekü eşliğinde devam etti.

İlk üçe giren teknelere kupaları ve başarı sertifikaları Marinturk İşletmeler Direktörü Sayın Akbulut KAHRAMAN tarafından takdim edildi.

Gazozuna kapışalım yelken etkinlikleri 28 Temmuz Pazar-25 Ağustos Pazar-22 Eylül Pazar tarihlerinde Marinturk Göcek marinalarında sizleri denizin ve yelkenin coşkusu ile buluşturmaya devam edecek.

 

İSTANBUL:

Marinturk İstanbul City Port’taki Gazozuna kapışalım etkinlikleri ise 21 Tenmuz Pazar günü yapıldı. Marina mendirek önünden start alan tekneler Sedef Adası’nı iskelede bırakarak ada çevresinden dönerek, marina mendirek önünde yarışı tamamladılar.

Yarış sonrası Marinturk Teras’ta barbekü yapıldı, dereceye girenlere kupa ve sertifikaları verildi.

Toplam 9 teknenin kayıt verdiği kapışmayı 5 tekne tamamlayabildi. İstanbul’da bu yıl ilk kez düzenlenen ve 3 ayaktan oluşan kapışmaların ikincisi 24 Ağustos 2013 Cumartesi günü, üçüncüsü ise  12 Ekim 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Her 3 ayağa katılan teknelerin genel sıralamasına göre ilk 3 dereceye giren tekneler “Sensmarin Tekne Takip Sistemi” ile ödüllendirilecekler.

21 Temmuz 2013 günü yapılan ilk ayak sonuçlarına göre ilk 3 derece şu şekilde oluştu;

-1.  BIANCA,

- 2. LA JOLLA BABES,

- 3. KİBELE 1,


 

 


AYRINTILI BİLGİ İÇİN

Ömer Faruk Ertem

Kurumsal İletişim & Satış ve Pazarlama Yöneticisi     

0216 524 15 70

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 


{SCOpenGraph description=Marinturk marinalarında bağlı bulunan yelkenli tekneler için hem İstanbul hem de Göcek’te “Gazozuna Kapışalım” Yelken Etkinlikleri düzenlendi.}

 

2012-2013  © Copyright RotaDeniz. Her hakkı saklıdır.